تبلیغات
شهرامین - یو پی اس چیست؟ اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً
شهرامین
جدیدترین مطالب روز دنیا
-------->>>>>> به وبلاگ شهر امین خوش آمدید <<<<<<---------

آموزش تکنیکهای تست زنی در کنکور

آموزش تکنیکهای تست زنی در کنکور


آموزش کشف گزینه صحیح

شما تا 25% بيشتر از كساني كه به اين روش آگاهي ندارند تست خواهيد زد.

حتي اگر يك روز به كنكور مانده فرصت را از دست ندهيد

به همراه هدیه نفیس تقویت حافظه استاد نصرت

مطمئن باشید با تکنیک هایی که در این بسته معرفی می شوند در هر سطح علمی و تحصیلی که باشید در روز آزمون بیش از معلومات علمی خود نتیجه خواهید گرفت .
براي اثبات كارآيي اين روشها به اختصار اشاره ‏مي‏كنيم كه اگر شما در كنكور امسال 80% را بر مبناي دانش خويش درست علامت بزنيد و 20% بقيه را با روشهای ارایه شده در این مجموعه علامت بزنيد، امتياز شما به جاي 80% به رقم باور نكردني 6/99% خواهد رسيد.

همينطور اگر به 50% سوالات درست جواب داده باشيد و نصف ديگر را با كمك تكنيك هاي ارایه شده علامت بزنيد رتبه شما از 50% به 7/84% افزايش ‏مي ‏يابد.
دكتر عباسپور (رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس) : گذشت زمان و متحول نشدن روش آزمون باعث شد كه نتيجه آن تغيير يابد و كساني در كنكور پذيرفته شوند كه مهارت هاي بيشتري صرفاً در تست زني داشته باشند. اخيراً برخي مؤسسات صرفاً با همين روش، يعني افزايش مهارت هاي تست زني ضريب پذيرفته شدن داوطلبان را افزايش داده اند.
روزنامه کیهان دوشنبه 2 مرداد 1385 سال شصت و چهارم-شماره 18574
این روش معجزه نمی کند بلکه از روی اصول عمل می کند.
محتوای این مجموعه در زیر توضیح داده شده است. توجه کنید که مطالب این مجموعه را نمی توانید در بسته های دیگر پیدا کنید.
محتوای مجموعه :
استراتژي ها و تاكتيك هاي تست زني با كمترين معلومات
به كمك روشهاي هفت گانه كشف گزينه صحيح
با استفاده از اصول مهندسي معكوس و منطق فازي

آشنايي كامل با روانشناسي طراحان سوالات كنكور
آشنايي كامل با روشهاي صحيح تست زني
تشخيص تفاوت بين تست هاي استاندارد و غير استاندارد
روشهاي كاهش اظطراب و استرس
افزايش سرعت عمل و سرعت انتقال تا 50%
آموزش مديريت زمان و تقسيم بندي زماني صحيح
همراه با بيان اسرار موفقيت N.L.P
آموزش بصورت گویا و قابل فهم
بهمراه حل نمونه سوالات كنكورهاي سالهاي قبل با اين روش
و ................


نوشته شده در تاریخ جمعه 6 بهمن 1391 توسط سیدمحمد یعقوبی(امین) | نظرات ()

wysiwyg image


تقریباً همه کسانی که با کامپیوتر کار می‌کنند اطلاعاتی ارزشمند و یا حداقل چند ساعت کار خود را بخاطر قطع برق از دست داده‌اند و به این علت یو پی اس را می‌شناسند. UPS در نظر عموم کاربران دستگاهی است که موجب می‌شود با قطع برق، کامپیوتر خاموش نشود. این مقاله به شما کمک می‌کند دانش خود در مورد یو پی اس را با دانش روز این فناوری هماهنگ کنید.


سعی کنید به سوالات زیر اول خودتان پاسخ دهید و بعد پاسخ را بخوانید.
یو پی اس مخفف چه کلماتی است و چرا به یو پی اس نیاز داریم؟
یوپی اس مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply و به معنی منبع تغذیه بدون وقفه است. این دستگاه برق مورد نیاز برای استفاده دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر، ادوات پزشکی و تجهیزات امنیتی و… را مستقل از اینکه برق ورودی وجود داشته باشد یا خیر برای مدت محدودی تامین می‌کند.
همچنین شرایط برق ورودی را از نظر سطح ولتاژ، تغییرات ولتاژ و جهش‌های ناگهانی بهبود می‌دهد. در صورتی که یو پی اس ما هوشمند باشد علاوه بر موارد فوق می‌تواند دستگاه‌های متصل به خود را در زمان مناسب و به طرز صحیح خاموش نماید. در مورد اهمیت استفاده از یو پی اس همین بس که آمار نشان می‌دهد بیشتر از ۴۰ درصد مشکلات از بین رفتن اطلاعات، به مشکل قطع برق بر می‌گردد.

یک یو پی اس بزرگ بهتر است یا چند یو پی اس کوچک؟
قیمت یو پی اس ها نسبت به توان خروجی‌شان افزایش می یابد، برای مثال اگر توان خروجی دو برابر شود قیمت بیش از دو برابر افزایش می‌یابد. لذا اگر در یک شرکت یا سازمان تعدادی کامپیوتر وجود دارد و قصد این است که آنها را به یو پی اس مجهز کنیم، بهتر است یک یو پی اس کوچک در محل هر کامپیوتر نصب شود،
همچنین با استفاده از تعدادی یو پی اس کوچک در صورت بروز مشکل، دامنه آن به یک کامپیوتر محدود می‌شود و کل شبکه ما دچار اختلال نمی‌گردد.
این روش تا زمانی کارایی دارد که نیاز به یو پی اس با تکنولوژی خاصی نباشد.
(تکنولوژی‌های مختلف در ادامه همین متن شرح داده می‌شود).
اگر کاربرد خاصی نیاز به یو پی اس با تکنولوژی بالا را طلب کند، از آنجا که یو پی اس‌ها تکنولوژی بالا در توان‌های پایین معمول نیستند می‌توان مجددا به یک یو پی اس قوی مرکزی با تکنولوژی بالا فکر کرد.
چند نوع یو پی اس وجود دارد و این انواع از نظر فناوری چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟
یو پی اس‌ها از یکی از فناوری‌های زیر استفاده می‌کنند:
۱- آف لاین
در این نوع یو پی اس مصرف کننده بصورت عادی از برق شهر استفاده می‌کند.و به محض قطع برق یو پی اس وارد مدار شده و عهده دار برق رسانی به مصرف کننده می‌شود.

۲- لاین اینتراکتیو (Line Interactive)
مجهزبه ترانس افزاینده و کاهنده جهت ثابت کردن ولتاژ برای دستگاه مصرف کننده، هنگام قطع برق ورودی، یو پی اس بدون وقفه‌ای برق مطلوب و مورد نیاز مصرف راتامین می‌نماید.

دبل کانورژن (آن لاین)
در این مدل دستگاه‌های مصرف کننده همیشه از برق ثابت و فیلتر شده خروجی یو پی اس بهره می‌برد، با کمک تکنولوژی آن لاین در اینگونه یو پی اس‌ها که از کیفیت وحساسیت بالایی برخوردارند می‌توانیم جهت دستگاه‌های فوق العاده حساس آزمایشگاهی، نظامی و… استفاده کنیم. طبق استاندارد، یک برد مجهز به میکروپروسسور فوق العاده حساس دائما ولتاژ و جریان ورودی را کنترل می‌کند.

چه نکاتی در مورد نگهداری یو پی اس ها باید رعایت شود؟
قسمت مهمی از یک دستگاه یو پی اس باطری آن است. باطری امکان ذخیره سازی توان الکتریکی مستقیم را از طریق یک فرآیند شیمیایی فراهم می کند. ساختار شیمیایی باطری‌ها موجب حساسیت آنها به حرارت است. گرم شدن باطری ظرفیت ذخیره سازی توان الکتریکی و همچنین عمر باطری را کم می‌کند. با افزایش حرارت محیطی که باطری در آن قرار دارد به ازای هر یک درجه افزایش حرارت عمرباطری ۱۰ درصد کاهش می‌یابد. حرارت ایده آل برای باطری بین ۲۲ تا ۲۵ درجه است که حرارت ایده آل محیط‌های کاری هم هست. لذا نگهداری باطری در خارج از محیط کاری معمولاً توصیه نمی‌شود.

یو پی اس تولید داخلی یا خارجی؟
تصورعمومی بر این است که یو پی اس خارجی همیشه بهتر اما گرانتر است. امروزه بسیاری از تولید کنندگان داخلی یو پی اس با استفاده از فناوری روز این صنعت دستگاه‌هایی را عرضه می‌کنند که بعضا قسمت عمده تجهیزات آنها در خارج از ایران و بخصوص در چین تولید می‌شود. یو پی اس‌های ایرانی به‌علت استفاده ازباطری‌های تازه‌تر معمولا مشکل کمتری با باطری دارند. اما لزوما ارزان‌تر نیستند.
از طرف دیگر یو پی اس‌های خارجی نیز به علت تولید در مقیاس بسیار وسیع امروزه با قیمت بسیار مناسب در داخل کشور قابل تهیه هستند.
چرا یو پی اس‌های جدید به مدت کمی برق می‌دهند؟
تعریف اصلی استفاده از یو پی اس روشن نگه‌داشتن دستگاه‌های حساس بوده تا بتوان آنها را به نحو مطلوب و بدون از دست رفتن اطلاعات یا صدمه به دستگاه خاموش کرد. این تعریف با توجه به مشکلات قطع برق در کشورمان به تدریج عوض شده و یو پی اس تبدیل به دستگاهی برای تامین برق اضطراری به مدت چند ساعت شده است. در سال‌های اخیر با واردات و گسترش عرضه یو پی اس‌های خارجی در ایران مجددا طرز برخورد معمول جهانی با موضوع یو پی اس درایران نیز گسترش یافته است. راه حل ایده آل در این زمینه ترکیب یو پی اس و ژنراتور است. ژنراتور برق مداوم و طولانی مدت تولید می‌کند و یو پی اس شرایط نامناسب برق تولید
را برای کار دستگاه‌ها مناسب کرده و تامین برق تا زمان راه اندازی و ایستا شدن ژنراتور را بعهده خواهد داشت.

انواع توپولوژی یوپی اس :
لازمبه ذکر است یادآور شویم اغلب مردم به اشتباه بر این باورند که تکنولوژی یوپی اس محدود به دو نوع standby (off line ) & online می باشد ، درحالیکه تکنولوژیهای متعددی در مورد یوپی اس مطرح است که در این مبحث خلاصه ای از کارکرد و خصوصیات هر توپولوژی را بازنگری و مقایسه می کنیم .

انواع توپولوژی :
• 1- standby (off line ) & standby ferro
• 2- line interactive
• 3- double conversion
• 4- delta conversion

تکنولوژی
(standby (off line
اینتوپولوژی عموماً برای تغذیه کامپیوترهای شخصی بکاربرده می شود در شرایط عملکرد عادی (هنگامیکهمنبع توان ورودی در بازه مجاز است ) ، توان از منبع ورودی به transfer switch و خروجی دستگاه یوپی اس انتقال داده می شود و در زمان خرابی منبع ورودی و یا خارج شدن ولتاژ و فرکانس از رواداریهای مجاز ، توان خروجی توسط اینورتر و انرژی ذخیره شده باتری تامین میگردد واینورتر تنها هنگامی شروع به کار میکند که منبع ورودی دچار خرابی گردد .
در این تکنولوژی توان خروجی از کیفیت چندان مناسبی برخوردار نیست و عمومأ در توانهای کم تولید می گردد.، اما راندمان بالا و قیمت پایین از مزایای این طراحی است.

تکنولوژی standby ferro
دراین تکنولوژی ترانسفورمری با طراحی و عملکردی خاص بنام فرورزونانت بکاررفته که با به اشباع رفتن هسته ترانس ، ولتاژ تثبیت شده ای در خروجی فراهم میگردد، در شرایط عادی کارکرد، توان از منبع AC ورودی به سیم پیچ اولیه ترانسفورمر فرو منتقل شده و از ثانویه ترانسفورمر، توان خروجی فیلتر شده با رگولاسیون مناسب به بار مصرفی انتقال می یابد. در زمان خرابی منبع ورودی ، اینورتر شروع به کار کرده و با استفاده از انرژی ذخیره شده باتری وترانسفورمر خروجی توان مورد نیاز تامین میگردد .
ایزولاسیون بسیار خوبی که ترانس فرورزونانت جهت تامین خروجی فیلترشده ایجاد مینماید از بکار بردن هرگونه تجهیزات فیلترینگ
دیگری مناسبتر است، از اینرو فیلتراسیون عالی برق شهر و قابلیت اطمینان بالا از نقاط قوت این تکنولوژی است .یوپی اس های فرورزونانت با بکار گرفتن بعضی ژنراتورها و بارهای کامپیوتری که ضریب توان ورودی شان اصلاح شدهاست ، دچار ناپایداری می شوند ، همچنین به دلیل اتلاف حرارتی بالا ، راندمان پایین و حجیم بودن این دستگاهها ، طی چند سال اخیر محبوبیت این
طراحی کاهش یافته است.
این تکنولوژی درتوانهای 3~15 KVA طراحی و تولید می شود.
Figure 2 - standby ferro

تکنولوژی line interactive
این توپولوژی درسایتها ، شبکه وسرورها (تجهیزات IT ) بیشترین استفاده را دارد .ه در این طراحی اینورتر همواره روشن و به خروجی یوپی اس متصل است ودر حالت عملکرد عادی وظیفه شارژ باتریها را عهده دار است و زمانیکه توان ورودی از بازه مجاز تعریف شده خارج گردد ، پیوستگی توان خروجی از اینورتر و انرژی ذخیره شده باتریها تامین میگردد.معمولا جهت فراهم شدن رگولاسیون ولتاژ مناسب در خروجی در این طراحی از ترانسفورمرهای tap changing نیز استفاده میشود.در مقایسه با توپولوژی standby تجهیزات فیلترینگ بیشتری تعبیه شده و ناپایداری خروجی و نویزهای سوییچینگ نیز کاهش یافته است .در مجموع راندمان بالا ، قیمت پایین ، ضریب اطمینان بالا و توانایی اصلاح ولتاژ نامناسب ورودی ، این طراحی را در توانهای 0.5~5 KVA برتر و غالب می داند .
Figure 3 – Line Interactive UPS

شناسایی یو پی اس Double Conversion
درپی تصویب استاندارد ملی یو پی اس ایران و طرح پرسشهایی در زمینه شناسایی گونه های مختلف آن ، نظر فنی انجمن صنفی سازندگان یو پی اس ایران درباره چگونگی بازشناسی یو پی اس (Double conversion (online که به تصویب رسیده است به آگاهی می رسد .
استاندارد ملی ایران 3-7027 ISIRI منطبق بر 3-62040 IEC سه دسته بندی کلی یو پی اس با دو مرحله تبدیل ( Double
convesion یا online ) ، یو پی اس با اثر متقابل روی خط ( line – intvactive ) و یو پی اس با اینورتر غیر فعال آماده به کار ( standby یا offline ) ‌را معرفی نموده است و در ادامه در ( پیوست ب ) برخی چیدمان معمول مورد استفاده و عملکرد هر یک از آنها را بعنوان مثال تشریح نموده و تصریح کرده است که سایر ساختارهای یو پی اس نیز در یکی از سه دسته فوق جای می گیرند .نظربه وجود یو پی اس های Double conversion با چیدمان ظاهراً متفاوت و نیز وجود یو پی اس های غیر Double conversion با چیدمان ظاهراً یکسان با آن کمیته فنی انجمن یو پی اس ایران برای جلوگیری از اشتباه تعاریف زیر را انجام می دهد و در ادامه جهت روشن شدن بیشتر بیشتر مطلب آزمونی را ارائه می کند که خریدار بتواند online بودن یک یو پی اس را تشخیصدهد .
تعریف 1:
دریک یو پی اس چنانچه بیشینه گستره ولتاژ خروجی ( maximum rate of output voltage ) کمتر از گستره ولتاژ ورودی ( rate of input voltage ) گردد و این یو پی اس همچنان در حالت عادی عملکرد قرار داشته باشد خروجی آن مستقل از ولتاژ تغذیه ( برق شهر ) است .
تعریف 2:
دریک یو پی اس چنانچه بیشینه گستره تغییر فرکانس خروجی ( maximum rate of change of output frequency ) مندرج در برگه فنی داده ، کمتر از گستره تغییر فرکانس ورودی ( rate of change of input frequency ) گردد و این یو پی اس همچنان در حالت عادی عملکرد قرار داشته باشد خروجی آن مستقل از تغییر فرکانس است .
تعریف 3:
شرطلازم و کافی برای Double conversion یا Online بودن یک یو پی اس استقلال خروجی آن از ولتاژ برق شهر و تغییر فرکانس است.
آزمون VFI برای اطمینان از Double Conversion بودن یک UPS برای اطمینان از استقلال خروجی یک UPS از ولتاژ و تغییر فرکانس ورودی ، لازم است UPS به آزمون متصل گردد . برای سه فاز لازم است سه مدار مشابه موازی با کلیدهای مجزای غیر همزمان استفاده شوند . یو پی اس باید در طی آزمون در حالت عادی عملکرد قرار داشته باشد و در خلال آن ، از این حالت خارج نشود . بسته به یو پی اس و جهت اطمینان از عدم خروج دستگاه از حالت عادی عملکرد می توان از تمهیداتی مانند قرار دادن آمپر متر dc در مسیر باتری یا ادمه کلید زنی جهت اطمینان از عدم تخلیه تدریجی آن استفاده کرد . مراجع شود. ISIRI – 7027 – 3 به استاندارد مقادیر تعریف شده برای ولتاژ نامی 220 ولت و فرکانس 50 هرتز محاسبه شده اند . فرض بر این است که
یو پی اس قادر به پذیرش حداقل 1HZ بعنوان رواداری فرکانس ورودی و حداقل 10%بعنوان رواداری ولتاژ است . برای افزایش دقت آزمون لازم است توان ورودی یوپی اس تقریباً ثابت بماند . بنابراین بهتر است باتریها به اندازه کافی شارژ شده باشند و تنظیم تقریبی توان ورودی از طریق تنظیم توان بار انجام شود .

شرح علائم ، تعاریف و محدوده آنها
Pups:توان ورودی یو پی اس مورد آزمون بر حسب وات حین آزمون ، با توجه به وجود برخی محدودیت ها بهتر است از بارهای نزدیک به بار نامی در این آزمون استفاده گردد .
R1: مقاومت حقیقی سلف بر حسب اهم با رواداری 50 درصد R1=200/Pups
L1: ظرفیت سلف بر حسب هانری با رواداری 10 درصد L1=15/Pups
C1: ظرفیت خازن بر حسب فاراد با رواداری 10 درصد C1=Pups*50*10^ -9
Vin: ورودی متناوب با ولتاژ 210 تا 225 ولت و فرکانس 9/49 تا 1/50 هرتز
S1: کلید اتوماتیک یا دستی برای قطع و وصل مداوم هر ثانیه چند بار در خلال آزمون

شرح آزمون
درحالیکه UPS ، در حالت عادی عملکرد قرار دارد و باتریهای آن شارژ شده اند کلید S1 توسط یک مولد پالس یا حتی توسط دست به سرعت قطع ووصل می شود . تغییرات دو سر Load توسط یک اسیلوسکوپ حافظه دار ثبت می گردد.
اگر اسیلوسکوپ دارای دو کانال مجزا باشد که بتوان همزمان ورودی و خروجی یوپی اس را ثبت کرد ، نتایج دقیقتر قابل بررسی
خواهند بود . پیشنهاد می شود طول صفحه کل نمایش 1/0 ثانیه و ارتفاع آن نسبتبه خط صفر 400 ولت انتخاب گردد .

در یک Online (vfi) ups تغییرات ورودی کاملاً محسوس است ولی چیزی بعنوان تغییرات خروجی رویت نمی گردد "چه از نظر ولتاژ و چه تغییر فرکانس"

یادآوری
1: در یک یو پی اس online معمولاً‌به دلیل انجام عملیات سینگ تغییراتی جزیی صورت می پذیرد که نباید با تغییرات مورد نظر اشتباه شود . چنانچه این تغییرات برای انجام سینک توسط سازنده یو پی اس (1HZ/sec) اعلام شود اگر اختلاف پهنای دو سیکل متوالی بیش از 8 میکرو ثانیه باشد این یو پی اس online نیست .

یادآوری 2: در این آزمون باید دقت شود که حتماً بیشینه گستره های تغییر فرکانس و ولتاژ خروجی اعلام شده توسط سازنده یو پی اس به مراتب از گستره های تغییر فرکانس و ولتاژ ورودی ایجاد شده توسط این آزمون کمتر باشد .

نتیجه گیری :
انواع گوناگون یوپی اس جهت مصارف مختلف مناسب هستند و یک توپولوژی خاص برای تمامی مقاصد ایده آل نمی باشد محتوای جدول مقایسه مزایا و معایب هر توپولوژی رانمایش می دهد .
با مقایسه مشخصه ها و قابلیتهای انواع تکنولوژیهای یوپی اس‏ ، جهت کاربردها ومصارف متفاوت ، میتوان توپولوژی
مناسب را انتخاب نمود . البته کیفیت تولید و طراحی نیز در کارامد بودن تکنولوژی انتخابی بسیارحائز اهمیت و تعیین کننده می باشد .

طبقه بندی: مقاله (سخت افزار)،
برچسب ها: یو پی اس چیست، یو پی اس چیست؟، یو پی اس، دستگاه یو پی اس چیست، دستگاه یو پی اس، دستگاه یو پی اس چیست؟، شهرامین، شهر امین، amincity، amincity.mihanblog.com، amincity.mihanblog، iPhone 5، دستگاه ups، دستگاه ups چیست؟، دستگاه یو پی اس چگونه کار می کند، معرفی دستگاه ups، معرفی دستگاه یو پی اس،
مترجم وبلاگ
درباره وبلاگ
وبلاگ های خودم
نرم افزار های مورد نیاز
نویسنده
ساعت و تاریخ
خبرنامه
با عضویت در این خبر نامه جدیدترین مطالب به ایمیلتان ارسال می شود

Powered by WebGozar

شهر امین را محبوب کنید
برای محبوب کردن شهر امین در گوگل
لطفا فقط یکبار روی 1+ کلیک کنید

تبلیغات
موضوعات
آخرین مطالب
سخنان جالب
جملات عاشقانه
نظر سنجی
شروع دوباره این وبلاگ چه طور است؟


آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
ابر برچسب
      نرم افزار
      دانلود نرم افزار
      دانلود بهترین مرورگر وب
      ترفند
      دانلود مرورگر سازگار با Internet Explorer
      دانلود مرورگر اینترنتی پرسرعت
      ترفند مخفی کردن فایل
      دانلود
      ورژن جدید
      مخفی کردن
      دانلود موزیلا فایرفاکس
      دانلود مرورگر اینترنت
      ورد پرس
      mihanblog
      amincity
      amincity.mihanblog
      browser
      دانلود مرورگر گوگل کروم
      دانلود مرورگر سریع
      فناوری
      اینترنت
      جدیدترین
      ترکیب پرسپولیس و استقلال در داربی
      ترفندهای کامپیوتر
      دانلود مرورگر Opera
      دانلود مرورگر
      شهر امین
      دانلود مرورگر اپرا
      شهرامین
      دانلود مرورگر اینترنتی گوگل چروم
      دانلود مرورگر فایرفاکس
      وردپرس 3.9
      وردپرس
      دانلود اپرا
      دانلود سریعترین مرورگر اینترنتی
      دانلود سریعترین مرورگر وب
      ترکیب پرسپولیس و استقلال
      محیط CMD
      سیستم مدیریت محتوا
      key nod32
      مخفی کرن پوشه با CMD
      دانلود نسخه نهایی مرورگر کروم
      ترکیب پرسپولیس و استقلال در دربی
      آخرین ورژن
      ترکیب پرسپولیس در دربی
      wordperss
      amincity.tk
      wordpress 3.9
      وردپرس چیست
      amincity.mihanblog.com
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.