تبلیغات
شهرامین - آی پی ( IP (Internet protocol چیست؟ اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً
شهرامین
جدیدترین مطالب روز دنیا
-------->>>>>> به وبلاگ شهر امین خوش آمدید <<<<<<---------

آموزش تکنیکهای تست زنی در کنکور

آموزش تکنیکهای تست زنی در کنکور


آموزش کشف گزینه صحیح

شما تا 25% بيشتر از كساني كه به اين روش آگاهي ندارند تست خواهيد زد.

حتي اگر يك روز به كنكور مانده فرصت را از دست ندهيد

به همراه هدیه نفیس تقویت حافظه استاد نصرت

مطمئن باشید با تکنیک هایی که در این بسته معرفی می شوند در هر سطح علمی و تحصیلی که باشید در روز آزمون بیش از معلومات علمی خود نتیجه خواهید گرفت .
براي اثبات كارآيي اين روشها به اختصار اشاره ‏مي‏كنيم كه اگر شما در كنكور امسال 80% را بر مبناي دانش خويش درست علامت بزنيد و 20% بقيه را با روشهای ارایه شده در این مجموعه علامت بزنيد، امتياز شما به جاي 80% به رقم باور نكردني 6/99% خواهد رسيد.

همينطور اگر به 50% سوالات درست جواب داده باشيد و نصف ديگر را با كمك تكنيك هاي ارایه شده علامت بزنيد رتبه شما از 50% به 7/84% افزايش ‏مي ‏يابد.
دكتر عباسپور (رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس) : گذشت زمان و متحول نشدن روش آزمون باعث شد كه نتيجه آن تغيير يابد و كساني در كنكور پذيرفته شوند كه مهارت هاي بيشتري صرفاً در تست زني داشته باشند. اخيراً برخي مؤسسات صرفاً با همين روش، يعني افزايش مهارت هاي تست زني ضريب پذيرفته شدن داوطلبان را افزايش داده اند.
روزنامه کیهان دوشنبه 2 مرداد 1385 سال شصت و چهارم-شماره 18574
این روش معجزه نمی کند بلکه از روی اصول عمل می کند.
محتوای این مجموعه در زیر توضیح داده شده است. توجه کنید که مطالب این مجموعه را نمی توانید در بسته های دیگر پیدا کنید.
محتوای مجموعه :
استراتژي ها و تاكتيك هاي تست زني با كمترين معلومات
به كمك روشهاي هفت گانه كشف گزينه صحيح
با استفاده از اصول مهندسي معكوس و منطق فازي

آشنايي كامل با روانشناسي طراحان سوالات كنكور
آشنايي كامل با روشهاي صحيح تست زني
تشخيص تفاوت بين تست هاي استاندارد و غير استاندارد
روشهاي كاهش اظطراب و استرس
افزايش سرعت عمل و سرعت انتقال تا 50%
آموزش مديريت زمان و تقسيم بندي زماني صحيح
همراه با بيان اسرار موفقيت N.L.P
آموزش بصورت گویا و قابل فهم
بهمراه حل نمونه سوالات كنكورهاي سالهاي قبل با اين روش
و ................


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 دی 1391 توسط سیدمحمد یعقوبی(امین) | نظرات ()
آی پی ( IP (Internet protocol مجموعه ای از تکنیک هاست که توسط بسیاری از Host ها(کامپیوتری که به کامپیوتر های دیگر خدمات ارائه می دهد) برای ارسال اطلاعات در اینترنت استفاده می شود. در حال حاضر از ورژن 4 (IPV4) آی پی استفاده می شود که یک سیستم آدرس دهی 32 بیتی را فراهم می کند.

هر دستگاه که به شبکه وصل می شود خواه شبکه محلی باشد و خواه شبکه اینترنت باشد یک شماره IP دارد. این شماره یا آدرس برای مشخص شدن دستگاه به صورت یکتا در میان سایر دستگاه های موجود در شبکه استفاده می شود.
ورژن کنونی پروتکل اینترنت اجازه بیش از 4 میلیارد(4294967296 آدرس) آدرس یکتا را می دهد. هرچند که به علت دریافت مجموعه های این آدرس توسط وب مستر ها(شبکه های بزرگ ارائه دهنده خدمات اینترنت) دسته هایی از آنها بلا استفاده مانده است. ورژن جدید آی پی IPV6 می باشد که یک سیستم آدرس دهی 128 بیتی است که تعداد این آدرس ها به طور تقریبی برابر یک عدد 3 و 39 عدد 0 جلوی آن است(2 بتوان 128) که تعداد بسیار بیشتری آدرس را نسبت به ورژن قبلی خود ارائه می دهد.

در نهایت به این علت که به خاطر سپردن آدرس های IP برای انسان کار سختی است از Domain برای به خاطر سپردن راحت تر آدرس ها در شبکه اینترنت استفاده می شود. که هر Domain نیز به یک آدرس IP اشاره می کند.


  • نشانی‌های IP
هر كامپیوتری در اینترنت یك شماره اختصاصی دارد كه به آن نشانی IP می‌گویند.

IP علامت اختصاری پروتكل اینترنتی ‌است؛ زبانی كه كامپیوترها به ‌وسیله آن با هم ارتباط برقرار می‌كنند. یك پروتكل، راه از پیش تعریف شده‌ای است كه هرگاه كسی می‌خواهد از یك سرویس استفاده كند، از طریق آن وارد عمل می‌شود.

این «استفاده كننده» (كاربر) در این جا می‌تواند یك شخص حقیقی‌ و یا یك برنامه مثل نرم افزارهای استفاده كننده از اینترنت باشد.


آدرس آی پی دارای 4 بایت مجزا به صورت زیر است(هر بایت 8 بیت می باشد)

X.Y.Z.W
که در مبنای 10 نوشته می شود مثل: 80.7.5.9 و هر بخش میتواند مقدار0 تا 255 داشته باشد. این 32 بیت به سه قسمت «مشخصه کلاس» ، «شناسه کلاس» و « شناسه کامپیوتر میزبان » تقسیم می شود و بنا بر وسعت شبکه به 5 کلاس (A,B,C,D,E,F)دسته بندی می شود.که در ادامه توضیح داده می شود

پس یك IP معمولا بدین شكل است:


38.113.162.42

ما انسان‌ها برای اینكه این نشانی‌ها را راحت حفظ كنیم، آنها را به صورت بالا می نویسی (كه البته این هم راحت نیست) اما كامپیوترها به صورت باینری با هم ارتباط برقرار می‌كنند‌ و نشانی IP بالا به زبان باینری بدین شكل است:

100110.1110001.10100010.101010

به عدد چهار بخشی موجود در IP اوكتتز(اوكتتز از ریشه عدد هشت یونانی گرفته شده است) گفته می‌شود چون هر كدام از آنها در صورت تبدیل به فرم باینری (دو دوئی) هشت موقعیت دارند. اگر این موقعیت‌ها را به هم اضافه كنیم می‌شود 32 و دلیل این كه به نشانی‌های IP اعداد 32 بایتی می‌گویند همین است.

از آن جا كه هر كدام از این موقعیت‌ها در سیستم باینری می‌توانند دو حالت داشته باشند (صفر یا یك)، تعداد نهایی حالات تركیب آنها در اوكتتز، 232 یا 4,249,967,296 تعداد منحصر به فرد است.

در ازای تقریبا 4.3 میلیارد تركیب محتمل، اعداد خاصی به عنوان نشانی‌های ‌IP مشخص انتخاب شده‌اند.

برای نمونه، نشانی 0.0.0.0 برای شبكه‌های پیش‌فرض در نظر گرفته شده است و نشانی 255.255.255.255 برای broadcastها.

اوكتتز‌ها به جز جدا كردن اعداد كار دیگری هم دارند. از آنها برای ساخت كلاس‌هایی از IP ها استفاده می‌شود كه می‌توانند در موارد خاص تجاری، دولتی و ... استفاده شوند.

اوكتتز‌ها به دو بخش نت(Net) و هاست(Host) تقسیم می‌شوند.بخش نت همیشه اولین اوكتتز را در بر می‌گیرد و از آن برای یشناسایی شبكه‌ای كه كامپیوتر به آن تعلق دارد استفاده می‌شود. هاست(كه گاهی به آن Node هم گفته می‌شود) كامپیوترهای حقیقی را در شبكه مشخص می‌كند. بخش هاست همیشه آخرین اوكتتز را در بر می‌گیرد.


  • انواعIPها:
IPها را می توان از جنبه های گوناگون دسته بندی کرد:
1- انواع IPها از نظر کلاس: که در اینصورت IPها به کلاس های A,B,C,D,Eدسته بندی می شوند.
2- انواع IPها از نظر ورژن:که در اینصورت IPها به IPv4وIPv6 دسته بندی می شوند.
3- انواع IPها از نظر محدوده اعتبار:در این حالت IPها به Public IP و Private IP تقسیم می شوند.
4- انواع IPها از نظر صحت عملکرد:که به دو نوع Valid IP و Invalid IP تقسیم بندی می گردند.
  1. انواع IPها از نظر کلاس:

آدرس های ip به ۵ کلاس تقسیم بندی می شوند که A تا E نام دارند ولی از این بین سه کلاس اول (یعنی C,B,A) کاربرد عملی دارند که آنها را شرح می دهیم:-کلاس A:
اگر ip را به صورت X.Y.Z.W در نظر بگیرید، این کلاس تمام ipهایی را شامل می شود که x بین ۱ تا ۱۲۶(یا به صورت باینری از0000001 تا 1111110) است. این کلاس ویژه backbone های بزرگ اینترنتی است و در هنگام ثبت domain برای گرفتن ip از آنها استفاده می شود. بنابراین اکثر سایت ها چنین ipهایی دارند. این کلاس را 8/ هم می گویند.

در این کلاس که در سازمانهای بزرگ استفاده می شود، هدف اتصال تعداد کاربران زیاد به شبکه می باشد. در این کلاس با ارزشترین بیت ,بیت سمت چپ دارای ارزش صفر است و به عنوان مشخصه ی کلاس شناخته می شود. 8 بیتبا ارزش تر (یا X) متعلق به شناسه شبکه است و 24 بیت انتهایی متعلق به شناسه ی کامپیوتر میزبان می باشد.
از آنجایی که فیلد شناسه ی شبکه در کلاس A از 7 بیت متغیر تشکیل شده است؛ بنابراین شناسه شبکه می تواند 127 ارزش جداگانه داشته باشد.
لذا در این کلاس تنها 126 شبکه مختلف میتوان داشت و با توجه به اینکه شناسه ی کامپیوتر میزبان از 24 بیت تشکیل شده است. لذا در این کلاس می توان16777214 کاربر مختلف در شبکه داشت.


- کلاس B:
این کلاس تمام ipهایی را شامل می شود که x بین ۱۲۸و۱۹۱(یا به صورت باینری از1000000 تا 10111111) است. این کلاس هم از جمله کلاس های پرکاربرد است. این کلاس را 16/ هم می گویند.
یک آدرس کلاس B برای شبکه هایی با اندازه متوسط که دارای بیش از 255 کامپیوتر هستند به کار می رود.

دوبیت با ارزشتر در یک IP در کلاس B برابر ارزش 10 می باشد. نیز شناسه شبکه در کلاس B برابر 16 بیت (X,Y) و شناسه ی کامپیوتر میزبان نیز دارای 16 بیت (W,Y) است.

لذا در این کلاس می توان 2 به توان 14 منهای 1 شبکه مختلف, 2 به توان 16 منهای 2 کاربر مختلف در شبکه داشت.

-کلاس C:
این این کلاس تمام ipهای را شامل می شود که x بین ۱۹۲ و ۲۲۳ است. این کلاس معمولا به ISP هایی که خدمات dial-up ارائه می دهند، تعلق می گیرد (این جمله چندان مستند نیست.). بنابراین اگر به صورت dial-up به اینترنت متصل شوید، چنین ip می گیرید. این کلاس را 24/ هم می گویند.


در این کلاس بیت های 110 در سمت چپ IP به عنوان شناسه ی کلاس C و 24 بیت با ارزش تر(X,Y,Z) بهعنوان شناسه شبکه و 8 بیت آخر (W) به عنوان شناسه ی کامپیوتر میزبان شناخته می شود.این کلاس در شبکه هایی به کار می رود که دارای کمتر از 255 کامپیوتر در شبکه باشند. لذا در این کلاس IP می توان 2 به توان 21 منهای 1شبکه مختلف و 254 کار بر مختلف داشت.

- کلاس D


آدرس کلاس D برای انجام کارها به صورت Multi Casting (ارسال همزمان بسته ها به کل Client ها) به کار می رود.

هدف از این نوع ارسال، دسترسی همزمان میزبان ها به داده ای است که از طریق شبکه ارسال می شود. در این کلاس، شناسه کلاس عدد 110 در سمت چپ IP و 24 بیتبعدی به عنوان شناسه ارسال گروهی می باشد. مانند: 250.5.5.1

-کلاس E
آدرس کلاس E در حال حاضر استفاده نشده و برای گسترش شبکه ها در آینده رزرو شده است.


نکته
سوالی که پیش می آید این است که x چرا نه در کلاس A و نه در B، عدد ۱۲۷ را شامل نمی شود؟ جواب این است که ۱۲۷ برای کامپیوتر خودمان رزرو شده است. مثلا 127.0.0.1 معمولا یعنی localhost یعنی خودمان.به دست آوردن ip خودتان بعد از اتصال به اینترنت

برای این کار راههای متفاوتی وجود دارد:

1-راحت ترین راه استفاده از دستور ipconfig است. من با تایپ کردن آن به نتایج زیر رسیدم:


                           Windows IP Configuration

: (Ethrenet adapter Local Area Connection(lan


Connection-specific DNS Suffix.. :domin name

IP Address. . . . . . . . . ...... . . : 192.168.1.2

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Default Gateway . . . . . ... . . . : 192.168.1.1

که آدرس ip تان را میتوانید در سطر Ip Address ببینید. (مسئله را فعلا نادیده بگیرید)


2- بعد از اتصال به اینترنت حداقل یک صفحه باز کنید و بعد دستور netstat -n را در command prompt تایپ کنید. من با تایپ این دستور به نتایج زیر رسیدم:                                                                 Active Connections

              Proto     Local Address           Foreign Address      State
TCP    127.0.0.1:17200        127.0.0.1:17201      ESTABLISHED
TCP    127.0.0.1:17201        127.0.0.1:17200      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25199     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25200     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25201     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25203     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25204     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25205     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25206     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25208     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25205     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25206     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25208     64.136.20.37:80      ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:25209    79.175.168.146:80   ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:27510    198.143.178.78:80   ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:27511    198.143.178.78:80   ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:27512    178.252.166.47:80   ESTABLISHED
TCP    192.168.1.2:27512    198.143.178.83:80   ESTABLISHED


- ستونی که زیر عبارت Local Address قرار دارد، ip من در آن اتصال است.
در دوخط اول مشغول کار با ویبولتین در لو کال هاست سیستم خودم بودم .بنابراین ip من در این اتصال 127.0.0.1 بوده است.
در خط های دیگر مشغول وبگردی در اینترنت بودم بنابراین ip من در آن اتصال 192.168.1.2بوده است.


2 - انواع IPها از نظر ورژن
تقریبا تمام IPهایی که ما امروزه می شناسیم وبا آنها کار می کنیم IPهای ورژن 4هستند.

IPv4
در IPv4 تعداد 4 بایت (32 بیت) برای نمایش یک آدرس IPبه کار می رود.بنابراین در این روش حد اکثر (2به توان 32)یعنی حدود 4 میلیارد آدرس IPقابل دستیابی است.


IPv6
از آنجا که دستگاهها و تجهیزات شبکه ای روی کره زمین که به آدرس IPنیاز دارند بسیار بیشتر از این تعداد ( 4 میلیارد)است لذا طراحان به فکر نوعی دیگر از IP افتادند که بوسیله آن بتوان تعداد بسیار بیشتری از تجهزات کامپیوتری و شبکه ای را آدرس دهی کرد. این سیستم آدرس دهی IPجدید, IP ورژن 6 یا IPv6نام دارد.


3- انواع IPها از نظر محدوده اعتبار

در این حالت IPها به Public IP و Private IP تقسیم می شوند.

برطبق تقسیم بندی IANA(سازمانی که تخصیص و تقسیم IPانجام می دهد) IPها به دو دسته کلی Public و Privateدسته بندی می شوند.
IP های نوع Public ( که در برخی مراجع و متون فنی General هم نامیده می شوند) در سراسر کره زمین یکتا و قابل دسترسی و قابل شناسایی بوده و توسط سازمانهایی که دارای مجوز هستند به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار می شوند.
به عنوان مثال در ایران شرکت مخابرات ایران اپراتوری است
که دارای مجوز برای تخصیص Public IPبه افراد یا شرکت های دارای صلاحیت درسراسرکشور می باشد.IP های عمومی یا جهانی (Public) یکتا هستند پس فقط به یک شخص یا سیستم داده می شوند و نمی توان آنها را به صورت تکراری به بیش ازیک موجودیت اختصاص داد. بر خلاف IPهای عمومی IPهای خصوصی نیاز به مجوز ندارند و دریک LANمی توان هر محدوده ای از آنها را اختصاص داد. بنابر این یک سازمان که شامل چند LAN جدا از هم می باشد می تواند یک محدوده خاص از IPهای خصوصی را حتی به صورت تکراری به هر کدام از LAN هایش اختصاص دهد.
IPهای Private شامل محدوده زیر بوده و بقیه محدوده های IPها از نوعPublic هستند:

- محدوده IPهای Private از کلاس A: 10.0.0.0 تا 10.255.255.255

- محدوده IPهای Private از کلاس B: 172.16.0.0 تا 172.31.255.55

- محدوده IPهای Private از کلاس C: 192.168.0.0 تا 192.168.255.255علاوه بر IPهای فوق محدوده IPهای *.*.*. 127 برای کارهای
شبکه ای شامل تست کارت شبکه و ... بکار می روند و بقیه ی IPهای غیر از
محدوده های فوق Publicبه حساب می آیند.


4- انواع IPها از نظر صحت عملکرد
که به دو نوع Valid IP و Invalid IP تقسیم بندی می گردند.

اما اشتباه بسیار رایجی که معمولا" اکثریت قریب به اتفاق دست اندارکاران شبکه و IP و حتی برخی از متخصصین در این زمینه مر تکب می شوند استفاده از واژه های Validو Invalidبه ترتیب به جای واژه های Publicو Privateاست.در حالیکه این واژه ها (Validو Invalid) معنای کاملا متفاوتی دارند. Valid(به معنای معتبر) به IPای اطلاق می شود که به درستی setشده باشد و به درستی کارکند. پس یک IPخواه از محدوده ی Privateو خواه از محدوده ی Publicباشد اگر به درستی setشود و به درستی کار کند Validاست. یک IPخاص می تواند در یک LAN معتبر(Valid) ودر عین حال همان IP در یک شبکه محلی دیگر نامعتبر(Invalid) باشد.
به عنوان مثال: IPهای 10.10.101 و 217.10.10.3 به ترتیب از نوع Privateو Publicمی باشند. هر کدام از این IPها اگر در شبکه مورد نظر در جای درست setشوند و درست کار کنند Validمی باشند و در غیر این صورت Invalid محسوب می گردند.
به طور کلی Valid یاInvalid بودن یک IPهیچ ارتباطی به Privateیا Publicبودن آن IPندارد.
Invalidبودن یک IPمی تواند شامل مواردی مانند زیر باشد :

-set کردن یک IPبه صورت تکراری در یک شبکه set کردن یک IPدر یک LANکه خارج از محدوده ی آن LAN باشد

- setکردن یک IPبه صورت اشتباه (مثلا subnet mask آن را اشتباه بنویسیم)و...

طبقه بندی: مقاله (فناوری اطلاعات)،
برچسب ها: آی پی، آدرس، اینترنت، IP، Internet، تقسیم بندی آی پی، کلاس بندی آی پی، تقسیم بندی ip، کلاس بندی ip، انواع IPها از نظر کلاس، انواع IPها، انواع IPها از نظر ورژن، انواع IPها از نظر محدوده اعتبار، انواع IPها از نظر صحت عملکرد، انواع IP، تعریف و مفهوم IP، انواع کلاس های ip address، کلاس A، کلاس B، کلاس C، کلاس D، کلاس E، مفهوم آدرس خصوصی و عمومی، ID های شبکه، آدرس آی پی، نشانی‌های IP، IP علامت اختصاری، علامت اختصاری، IPv4، IPv6، Public IP، Private IP، backbone، Valid IP، Invalid IP، Subnet Mask، IP Address، Local Address، شبکه، LAN، Private، Public، Valid، Invalid، amincity.mihanblog.com، amincity.tk، amincity، شهر امین، شهرامین، Internet protocol چیست، آی پی ( IP (Internet protocol چیست؟، آی پی چیست؟، آی پی IP چیست؟، آی پی ( IP (Internet protocol چیست، آی پی IP چیست؟، آی پی IP چیست، آی پی چیست، IP چیست، IP یعنی چه؟، آی پی یعنی چه؟، IP یعنی چه، آی پی یعنی چه،
مترجم وبلاگ
درباره وبلاگ
وبلاگ های خودم
نرم افزار های مورد نیاز
نویسنده
ساعت و تاریخ
خبرنامه
با عضویت در این خبر نامه جدیدترین مطالب به ایمیلتان ارسال می شود

Powered by WebGozar

شهر امین را محبوب کنید
برای محبوب کردن شهر امین در گوگل
لطفا فقط یکبار روی 1+ کلیک کنید

تبلیغات
موضوعات
آخرین مطالب
سخنان جالب
جملات عاشقانه
نظر سنجی
شروع دوباره این وبلاگ چه طور است؟


آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
ابر برچسب
      ترفندهای کامپیوتر
      amincity.mihanblog.com
      مخفی کردن
      دانلود مرورگر سریع
      ترکیب پرسپولیس و استقلال در دربی
      محیط CMD
      دانلود نرم افزار
      ورد پرس
      شهرامین
      browser
      فناوری
      دانلود سریعترین مرورگر اینترنتی
      mihanblog
      وردپرس
      ترفند مخفی کردن فایل
      دانلود موزیلا فایرفاکس
      آخرین ورژن
      ترکیب پرسپولیس و استقلال در داربی
      ترکیب پرسپولیس و استقلال
      دانلود اپرا
      amincity
      نرم افزار
      دانلود مرورگر Opera
      wordpress 3.9
      دانلود مرورگر فایرفاکس
      وردپرس چیست
      دانلود مرورگر اینترنتی پرسرعت
      مخفی کرن پوشه با CMD
      ترفند
      جدیدترین
      wordperss
      دانلود مرورگر سازگار با Internet Explorer
      وردپرس 3.9
      دانلود مرورگر اینترنتی گوگل چروم
      دانلود مرورگر اپرا
      دانلود بهترین مرورگر وب
      ترکیب پرسپولیس در دربی
      سیستم مدیریت محتوا
      دانلود سریعترین مرورگر وب
      دانلود
      دانلود مرورگر اینترنت
      دانلود مرورگر گوگل کروم
      دانلود نسخه نهایی مرورگر کروم
      اینترنت
      ورژن جدید
      amincity.tk
      amincity.mihanblog
      شهر امین
      key nod32
      دانلود مرورگر
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.